اخبار:   سه شنبه 1395/03/11

تبلیغات ویژه خبری

طراحی انواع وب سایت
بهینه سازی و کسب رتبه بهتر
طراحی وب سایت با قیمت مناسب
افزایش ترافیک سایت شما

طراحی وب سایت البرز آیتی

تعرفه تبلیغات در این مکان

ماهانه 50 هزار تومان سفارش

پربازدیدترین ها در این ماه

شرکت بورس اوراق بهادار تهران دستورالعمل وظايف و اختيارات بورس در خصوص کارگزاري هاي عضو و قوانيني که باعث کند شدن چرخه معاملات مي گردد را با مشارکت سازمان بازنگري مي کند.

 

به گزارش روابط عمومي بورس تهران، شهرام دانشور مدير امور اعضاء بورس تهران با بيان مطلب فوق گفت:  بخشي از قوانين مربوط به الزامات تالار هاي اختصاصي و دفاتر معاملاتي  به دليل تغيير شرايط مورد بازبيني قرار مي گيرد.

وي ادامه داد: اگر بازارسرمايه را با بازار پول مقايسه کنيم، مراجعه حضوري به بانک ها کاهش يافته است و با توجه به راه اندازي  معاملات آنلاين ديگر نيازي به حضور فيزيکي احساس نمي شود علاوه بر آن شرکت هاي نرم افزاري کارگزارها امکاني را فراهم کرده اند تا  کارگزاران بتوانند به سيستم معاملات دسترسي مستقيم داشته باشند.

وي به فرايند بازنگري در ضوابط اشاره کرد و ادامه داد: اين بازنگري به صورت مشترک با سازمان بورس انجام مي شود و قوانيني که به نظر مي آيد براي گذشته است و اجراي آن الزامي نيست حذف مي شود، همچنين مقرراتي که ناقص است و يا خوب تعريف نشده، تکميل و جزييات آن بازنگري مي شود.

مدير امور اعضاء بورس تهران تصريح کرد: بنا به نيازهاي روز،  قوانين جديد ديده مي شود مانند فعاليتهاي جديد کارگزاري ها که بايد نحوه رسيدگي به آن تعريف شود، همچنين بحث دستورالعمل عضويت را داريم که به سازمان ارسال شده ولي نهايي نگرديده، بازنگري خواهد شد

 

وي افزود: درارايه مجوز نمايندگي رتبه بندي را لحاظ کرده بوديم که ممکن است در بازنگري قوانين اين محدوديت برداشته شود و کارگزاران را محدود نکنيم که فقط کارگزاراني که رتبه الف و ب دارند  بتوانند نمايندگي در خارج ايجاد نمايند

پیرامون این خبر